Merhaba öğrenciler! Bu bizimmekan’dan bugün garip bir ifadeyi açıklayacağım ve bu “gez, 20/20” yada kimi zaman insanoğlu “gezinin devamlı 20/20” bulunduğunu söylüyor.

Şimdi 2020 yılı, bu yüzden bunun size öğretmek için garip bir ifade olacağını düşündüm!

Size bu ifadeyi ne süre kullanabileceğinize dair bir örnek vereyim.

Diyelim ki geçmişte kız kardeşiniz ona pek hoş olmayan biriyle çıkmıştı. Manipülatif bizim mekan ve kaba davrandı ve ona iyi davranmadı, fakat o süre ona aşıktı. Ondan sonra ayrıldılar – şu demek oluyor ki ilişki sonlanmış oldu – ve bugünlerde kız kardeşin sana, “Bu kadar korkulu biriyle çıktığımı düşünemiyorum!” Diyor.

Ve yanıt verebilirsiniz, “Gez, devamlı 20/20.”

Bu ifade şu anlama gelir: Geçmişte onlara baktığımızda, şu andaki durumdan daha iyi çözümleme sohbetçi etmek ve değerlendirmek daha kolaydır.

Gez kelimesi geçmişe bakmak ya da geçmişe yansımak anlamına gelir ve 20/20 muhteşem görüş anlamına gelir. Geçmişteki durumlara yine baktığımızda, o süre bizim için net olmayan şeyleri açıkça görüyoruz.

Kız kardeşin ilişki içerisindeyken, adam arkadaşının kusurlarını göremiyordu – chat fakat şimdi, aylar yada seneler sonrasında, eski adam arkadaşının sorunlu olduğu açıktı. Ne süre ortasında olduğu belli değildi, fakat şimdi geçmişe bakmış olduğu belli.

Bu ifadeyi sık sık kullanırız, gezimiz 20/20, pişman olduğumuz şeyler yada en iyi karar olmayan şeyler hakkında konuşurken, sadece o süre fark etmedik; sadece ondan sonra anlıyoruz.

Size bu cümleyi öğretmemizin bir başka sebebi de İngilizce öğrenmenizden pişmanlık duymanızı istemememdir. Yıl sonuna kadar gitmenizi ve sonrasında geriye sohbetçi odaları dönerek “Ah, daha oldukça çalışmalıydım, ya da keşke o kursa katılsaydım, fakat yapmadım ve bu yüzden İngilizcem bu yıl hakikaten gelişmedi. ”

Bunun yerine, harekete geçmenizi isterim! Her gün İngilizce ergonomik yapın. Videomdaki yada açıklamadaki bağlantıyı tıklayarak bulabileceğiniz kurslarımdan birine katılın. Aylar geçtikçe İngilizceniz üstünde devamlı çalışmaya devam edin.

O süre, yıl sonuna geldiğimizde pişmanlık duymayacaksınız. “Ah, keşke İngilizceme daha çok süre ayırsaydım, fakat gezisi 20/20” diye düşünmezsiniz.

Bizimmekan bunun yerine, “Bu yıl elimden geleni yaptım, birçok yeni şey öğrendim ve İngilizcem 2020 senesinde gelişti” diyebileceksiniz.

Bu benim umudum ve sana olan dileğim! Ve bu video dersleriyle daha çok İngilizce öğrenmenize destek olabildiğim için oldukça mutluyum. İzlediğiniz için teşekkürler, bir dahaki sefere seninle konuşacağım.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir