Bizimmekan, değirmen cenaze şirketini yönetmiyor. Geleneksel törenlere ek olarak, yaşamak için toplu cenaze törenleri de sunuyorlar.

Canlı cenaze hizmetine katılanlar geleneksel gömüt giysileri giyerler. İlk olarak cenaze fotoğraflarını çekerler. Sonrasında, Koreli bir ölüm meleği benzer biçimde giyinmiş bir adam tarafınca karanlık bir merdivene çıkarıldılar. Tabut ve krizantemlerle dolu bir odaya girerler. Sonrasında, sevdiklerine mesajlar içeren bir irade yazarlar. Ek olarak ailelerine kişisel mektuplar yazarlar, aşklarını ifade ederler ve geride bıraktıkları kişilere mutluluk umuyorlar. Pişmanlık ve affetme luğu de ortak temalardır. Bazıları mesajlarını gruba yüksek sesle okumayı seçer. Ve son olarak, vedaları söylendikten sonrasında, yaşayan ölüler tabutlarında yatar ve ışıklar söner … 10 dakika süresince. Gerçek olandan değişik olarak, Bizim mekan Şifa Merkezinde ikinci şanslar güvence edilir. Işıklar yandığında ve tabutlar açıldığında, organizatör “Hayatınızı sefil ve sert kılacak tüm fena şeyleri diğer dünyaya bırakın” diyor.

Sayılara bakıldığında, sohbetçi insanların istediği bir hizmet sunuyor. Şimdiye kadar, 25.000’den fazla insan kendi düzmece cenazelerine katıldı. Sadece, chat süratli bir para kazanmak istemiyor. Yaşam cenazelerini parasız sağlarlar.

İnsanlar yaşayan cenaze törenine değişik nedenlerle gelirler. Bazıları intihar ederken, ötekiler hasta ve yakın ölüme hazırlanıyor. Ötekiler sıhhatli, sadece yaşamda yeni bir kira arıyor. Yönetmen, yaşayan cenazenin amacının ailelerin eski yaraları uzlaştırmak ve iyileştirmek bulunduğunu söylüyor. Bizimmekan ek olarak insanların yaşamın kıymetli bulunduğunu fark etmelerini umuyor.

Bir adam türkiye Biyomedikal İncelemesine deneyiminin iyi mi derin bulunduğunu söyledi. “Yaşamın önemini fark ettim… Yakında eve gidip ailemin yüzlerini görmek isterim. Bundan sonrasında onlara olan sevgimi daha sık ifade edeceğim. ”


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir