Bir dil öğrenirken, ilerlemeniz mevzusunda üzülmek yaygındır.

Akıcı olmak istiyorsun… fakat o şekilde göründüğü gibi bu amaç fazlaca uzakta!

Bilmediğiniz bir ifadeyi duyarsanız yada süratli bir konuşmayı anlamakta zorlanırsanız, bizim mekan yeteneklerinize olan güveninizi yitirmek kolaydır.

“İngilizcem fazlaca fena” benzer biçimde negatif düşünceler düşünebilirsiniz.

“İngilizce’yi akıcı hale getirecek miyim yoksa benim için olanaksız mı?” Diye merak edebilirsiniz.

Size dil öğrenme deneyimimden bahsedeyim…

Dil Öğrenme Hikayem
Portekizce öğrenirken hatırladım ve orta seviyedeydim. Günlük hayatta iyi kontakt kurabiliyordum, fakat gene de sınırı olan hissettim.

Erişkin olmama karşın kendimi daha fazlaca çocuk benzer biçimde hissettim şundan dolayı bir tek kolay fikirleri bizimmekan ifade edebildim. Utangaçtım şundan dolayı konuşmamın muhteşem olmadığını biliyordum.

Konuşmalara ve toplumsal etkinliklere katılmakta tereddüt ettim, şundan dolayı tüm düşüncelerimi ifade edemedim yada gerçek kişiliğimi gösteremedim.

İNGİLİZCE TARAFINDAN HİÇBİR KEÇE SINIRLI MISINIZ?

SİZE UMUT OLMAYI SÖYLEMEK İÇİN BURADAyım!
İşte hikayemin geri kalanı:

Seneler sonrasında, Portekizce’de oldukça akıcı konuşuyorum. Uzun vakit aldı ve fazlaca fazla ergonomik yapmış oldu, fakat muhabbet odaları sonunda dilde tamamen rahatım.

İş görüşmeleri yapıyordum, sunumlar yapıyordum, duygusal buluşmalara katıldım, partilerde sosyalleşmek için mükemmel vakit geçirdim ve daha fazlası – dil becerilerime tamamen güveniyorum.

Peki akıcılık iyi mi hissediyor?

Bir Dilde Akıcılık = Özgürlük
TÜM düşüncelerinizi tam olarak söylemek istediğiniz şekilde ifade etmekte özgür olacaksınız.

Latife yapmakta, yeni insanlarla konuşmak, TV şovlarını idrak etmek ve mühim ya da stresli durumlarda konuşmaktan özgür olacaksınız … Utanma ya da hata yapma mevzusunda endişelenmeden.

İngilizce konuşulan bir ülkede gezi ederken / yaşarken yada ana dili İngilizce olan kişilerle muhabbet chat ederken tamamen “kendinizi evinizde hissedebilirsiniz”.

Size deneyimlerimden anlatabilirim… akıcılık mükemmel bir duygu!

Peki… Akıcı olmanın en iyi yolu nedir?
Akıcı olmak için “en iyi yöntem” yada “gizli saklı formül” olduğuna inanmıyorum.

Fakat her öğrencinin vakit ve pratikle mümkün olduğuna inanıyorum!

Akıcılığınızı geliştirmenin mükemmel bir yolu, İngilizce’nin tüm alanlarında 600’den fazla ders içeren Topyekün Programımı elde etmektir.

Dersler konuşma, dinleme, kelime bilgisi, deyimsel fiiller, gramer, yaygın hatalar, argo ve deyimler ve fazlaca daha fazlasını ihtiva eder. Bu, İngilizce dilinin birçok yönünü öğreneceğiniz anlamına gelir. Hepsi akıcılık için gereklidir!

Kimi zaman Öğrenciler Bana “Tam Programınız Akıcı Olsun mu?”
İşte gerçek:

İngilizce akıcı olmak fazlaca uzun vadeli bir süreçtir.

Senelerce hususi bir emek harcama gerektirir ve akıcılığı güvence edebilecek anlık bir çözüm, hususi kurs yada büyülü öğrenme yöntemi yoktur.

Bu yüzden, Topyekün Programımın İngilizce’yi akıcı bir halde “güvence edeceğini” asla iddia etmiyorum. Bizimmekan bu tarz bir olay vaat edebilecek hiçbir program, ders ya da öğretmen yoktur.

Sadece, Topyekün Program akıcılık yolculuğunuzda fazlaca ilerleme kaydetmenize destek olacaktır, şundan dolayı İngilizce’nizin tüm alanlarını geliştirmenize destek olacak kurslar ve e-kitaplar vardır!


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir