“Konuşma bir noktayı kanıtlamakla ilgili değil; gerçek konuşma, konuştuğunuz insanlarla bir yolculuğa çıkmakla ilgilidir. ” bizimmekan

Bahse girerim minik konuşmadan bıktın benzer biçimde kolay yorumlar yada sorularla başlayarak İngilizce:

“Adınız ne?”

“Nerelisin?”

“Hava bugün hakkaten fazlaca güzel.”

Asla İngilizce İNANILMAZ sohbetet etmek istediniz mi?

Bahsettiğim konuşmaları biliyorsun. Onları kendi dilinizde esasen var.

Birbirinizin zamanı, hobileri, hedefleri yada dünyadaki öncelikleri hakkında konuştuğunuz en iyi arkadaşlarınız, aile üyeleriniz yada sevgilinizle yaptığınız derin tartışmalar. İnsanlık için mühim olan küresel mevzuları ve mevzuları araştırıyorsunuz.

Zihninizi daha ilkin asla düşünmediğiniz yeni fikirlere ve inançlara açarlar. En iyi hayatınızı yaşamak ve mutluluğunuzu kovuşturmak için size enerji ve esin verir .

“ Küresel yurttaş olmak ne anlama geliyor ?” Benzer biçimde büyük sorular bile düşünebilirsiniz.

Mükemmel bir sohbetet için garip olmalısın.

Bu, dünyanın en maceracı adam ya da hanım olmanız gerektiği anlamına gelmez (aşağıdaki resimde olduğu benzer biçimde) ve bungee jumping, skydiving, köpekbalıklarıyla yüzmek yada Everest Dağı’nı yürüyüş benzer biçimde deli şeyler yapmak zorunda değilsiniz.

İngilizce garip olmak aslen düşündüğünüzden fazlaca daha basittir. İlginç bir İngilizce konuşmacı olmak için karmaşık bir formül yoktur.

Geçtiğimiz birkaç yıl süresince gezi etme, Portekizce öğrenme ve İngilizce öğretme deneyimim yardımıyla dostlarım, akrabalarım, öğrencilerim ve iyi mi inandığım ya da inanmadığım, hatta yabancılarla iyi mi derin bir konuşma yapacağım hakkında fazlaca şey öğrendim.

Bu makalede, yolculuğumda öğrendiğim en mühim ipuçlarından birkaçını paylaşacağım, böylece minik konuşmadan çıkıp günlük olarak büyük fikirler paylaşmaya başlayabilirsiniz.

1. Sual Problem

“ İlginç olmak için. İlgilenmek3. ” ~ Dale Carnegie

Bu fazlaca mühim. İlginç olmak ve iyi bir ilk izlenim bırakmak istiyorsanız4 birisine,fazlaca mühim5 konuştuğunuz kişiyle ilgilenmek.

Kendinize odaklanmak yerine, konuştuğunuz şahıs hakkında daha çok informasyon edinmeye odaklanın.

Gene bir çocuk olduğunuzu düşünün. Meraklı ol.

Sorular sor. Etken olarak kulak verin. Anlamlı bir halde meşgul olun. Hikayelerini kulak verin. Arkasından daha çok sual problem.

Araştırmalar, bunun bir tek mükemmel konuşmalar yapmak için değil, bununla birlikte insanların sizinle yine yine konuşmak istediği kanıtlanmış bir yol bulunduğunu göstermektedir.

Bunu düşün. Genel olarak, insanoğlu kendileri hakkında konuşmayı severler. Kısaca hakkaten hayatlarına derinlemesine dalmaya başladığınızda, hakkaten6 onları tanımakla ilgileniyor.

Netice olarak, size daha çok sual soracaklardır ve hakkınızda daha çok informasyon edinmek isteyeceklerdir. Sonrasında konuşma sırası size ulaştığında aklınızdakini açıklayın.

Bir dahaki sefere şehrinizde bir dil değişimi etkinliğine katılıyorsanız, İngilizce konuşuyorsanız yada ilk kez birisiyle tanışıyorsanız, bu tekniği deneyin.

2. Kendinizi İfade Edin

“En büyük cesaret eylemi olmak ve haiz olmak7 kim olduğunuzu – özür dileyerek, mazeret olmadan,maskesiz8 kim olduğun gerçeğini kapsıyor. ” – sohbetet

Brezilya bana iyi mi daha anlamlı kontakt kuracağımı öğretti. İnsanların etrafındaki otantik benliğim olmak.

Rio’da sahil süresince yürürken, satıcıların feryat attığını, buzlu çay satmaya yada açaí duymaya çalışmak yaygındır.9 , oynayan çocuklar, gülen, ağlayan, gülümseyen, öpüşme, sarılma, kutluyor ve gün batımını alkış insanoğlu.

Bu bir kasırga10 enerji ve duygu ve onu seviyorum! Brezilya’daki ifade kültürü beni fazlaca etkiledi ve iletişimin önemini ve kendimi ifade etmemin değişik yolları olduğu gerçeğini fark etmemi sağlamış oldu.

Artık düşüncelerimi ve duygularımı ifade etmekten korkmuyorum ve bu konuşmaların genel kalitesi üstünde büyük bir tesir yarattı.

Maskelerinizi çıkardığınızda ve otantik benliğinizi ifade ettiğinizde, etrafınızdaki kişilerin de aynısını yapmasına izin verirsiniz. Hakkaten ferahlatıcı bir his.

Günlük olarak, tanıştığınız kişilerin sizinle konuştuklarında daha açık ve savunmasız olmaları muhtemeldir.

Netice olarak, konuşmalarınız birazcık daha garip hale gelir. Bunaltan yada yaygın mevzular hakkında konuşmak yerine, daha büyüleyici olanlardan bahsedebilirsiniz.İlişkiler, gezi, maneviyat, kültür, yeni iş fikirleri, hayaller yada gelecek planları benzer biçimde 11 mevzu.

Sohbetlerinizi geliştirmek istiyorsanız, savunmasız olmaktan korkmayın. Hakkaten iyi mi hissettiğini örtbas etmeyi bırak. Gerçek benliğinizi başkalarıyla ifade edin ve kendinizle iyi mi daha çok informasyon paylaşmaya başladıklarını gözlemleyin.

3. Mükemmel Bir Öykü Anlatın

“Onlara anlatabilenlere mükemmel hikayeler oluyor.” ~ chat

Öykü anlatımı haiz olmak hakkaten yararlı bir konuşma becerisidir. Mükemmel bir öykü anlattığınızda dinleyicilerinizin dikkatini çekersiniz.

Onları dünyanıza ve hayal gücünüze çekersiniz. Tek yapmak istedikleri dinlemek ve hemen sonra söyleyeceklerinizi kovuşturmak.

Bir öykü anlatırken her minik detay önemlidir. Sizi dinleyen insanoğlu siz konuşurken akıllarında bir görüntü yaratıyor.

Bundan dolayı, iletişiminizi ifade etmek ve onlara sual sorarak kitlenizle etkileşime geçmek daha da önemlidir. Cevapları bilmek zorunda değiller, bir tek sual sorma eylemi onları meşgul eder.

Hakkaten fazlaca fazla detay ekleyemezsiniz. Hikayenizin gerçekleştiği atmosferi tanımlayın; süre, mekan, sesler, kokular, renkler, insanoğlu ve olanlara giden vakalar.

Fazlaca detaylı ve görsel bir öykü oluşturmakta zorlanıyorsanız, ne söylemek istediğinizi hakkaten açıklamak için lüzumlu kelime dağarcığınız yoksa, bunun yerine yazmaya çalışabilir ve İngilizce bilmediğiniz kelimeleri bir online lügat. Kelime dağarcığınızı geliştirmek için mükemmel bir yoldur.

Öykü anlatımı en eski sanatlardan biridir. Yazılı dilden ilkin, dünyanın dört bir tarafındaki büyük insan gruplarını bir araya getirmek ve esin vermek için tüm dünyada sözlü olarak anlatıldı.

İngilizce öykü anlatma sanatında ustalaşabilirseniz, garip bir sohbeti sürdürürken herhangi bir problem yaşayacağınızdan şüpheliyim.

4. İngilizcenizi Yaşayın

“Yaşam muhteşem bir halde yaşanmak anlamına gelmez… bir tek yaşamaktır. cesurca12 , çılgınca, güzelce, belirsiz, kusurlu bir halde, büyülü bir halde YAŞADI. ” ~ sohbetet siteleri

Hayatınızın bir serüven ya da aksiyon filmi benzer biçimde bulunduğunu ve İngilizceye hakim olan kahramanın rolünü oynadığınızı hayal edin.

Sizin serüven adım atmak için, size ihtiyaç duyulan sohbetet13 Arkadaşlarınıza ve tanıştığınız insanlara anlatacak hikayeler edinmek için her gün İngilizcenizi yaşama yolculuğuna çıkın. Her sabah uyandığınızda adım atar.

Her gün İngilizce’de ne kadar fazlaca tecrübe ve şey öğrenirseniz o denli fazla konuşmanız gerekir.

Podcast dinleyerek, TV dizilerini yada TED Sohbetleri izleyerek, İngilizce yerlileri ve öteki yerlileri olmayanlarla tanışarak yada yeni bölgelere gezi ederek devamlı İngilizce ergonomik yapıyorsanız hakkında konuşmak için düşünce ve konuların tükenmesi olanaksız olacaktır. Bunlar, günlük olarak İngilizce deneyimler meydana getirmeye başlamanın birkaç yoludur.

Cemiyet içinde konuşmaktan korkmayın. Risk almak. Hata yapmak.

Her şey İngilizce akıcılığı yolculuğunun bir parçası. Muhteşem İngilizce konuşmak diye bir şey yoktur. Ana dili İngilizce olan kişiler bile konuşurken hata yaparlar.

Bu yüzden konfor bölgenizin dışına çıkıp bugün İngilizce konuşmaya başlamaktan korkmayın. Konuşmalarınızdan kazanmış olduğunuz kıymet kesinlikle yaşayacağınız rahatsızlığa değecektir.

Serüven çağrısına yanıt vermeye ve İngilizce akıcılık yolculuğuna başlamaya hazır mısınız ?

Sohbet sitesi odalarının ÜCRETSİZ bir kopyasını indirin ve en iyi İngilizce ipuçlarımızı alın!

Bu makaledeki kelimeler

 1. minik konuşma: kısa, basit konuşmalar
 2. garip: merak ettiğiniz bir şeyi tanımlar
 3. ilgilenen: ilgi yada merak ifade etme eylemi (bu sizi meraklandıran bir şeyi tanımlamak için kullanılan garip olandan farklıdır)
 4. ilk izlenim: ilk kez tanışmış olduğunuzda insanoğlu üstünde yarattığınız tesir
 5. mühim: mühim
 6. hakkaten: hakkaten yada otantik
 7. haiz olmak: mesuliyet almak
 8. maskeler: kim olduğunuzu ve iyi mi hissettiğinizi gizlemek için kullandığınız harici korumalar yada kişilikler
 9. açaí: Amazon’da yetişen, Rio kumsallarında dondurulmuş ve dondurma benzer biçimde satılan popüler tropikal meyveler
 10. kasırga: sık sık ezici bir şeyi tanımlamak için kullanılan büyük bir fırtına
 11. büyüleyici: garip için başka bir kelime
 12. yürekli: cesaretle bir şeyle yüzleşmek
 13. atılmak: ayrılmak

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir