Bizimmekan bana iyi mi daha açık bir halde kontakt kuracağımı öğretti. İnsanların etrafındaki otantik benliğim olmak.

Burada sahil süresince yürürken, feryat atan, buzlu çay yada börek satmaya çalışan satıcıların, oynayan evlatların, gülen, ağlayan, gülen, öpüşme, sarılma, kutlama ve gün batımını alkışlamak duymak yaygındır.

Enerji ve duyguların bir kasırgası ve onu seviyorum! bizim mekan ifade kültürü beni fazlaca etkiledi ve iletişimin önemini ve kendimi ifade etmemin değişik yolları olduğu gerçeğini fark etmemi sağlamış oldu.

Artık düşüncelerimi ve duygularımı ifade etmekten korkmuyorum ve bu, konuşmaların genel kalitesi üstünde büyük bir tesir yarattı.

Maskelerinizi çıkardığınızda ve otantik benliğinizi ifade ettiğinizde, etrafınızdaki kişilerin de aynısını sohbetodaları yapmasına izin verirsiniz. Hakkaten ferahlatıcı bir duygu.

Günlük olarak, tanıştığınız kişilerin sizinle konuştuklarında daha açık ve savunmasız olmaları muhtemeldir.

Netice olarak, konuşmalarınız birazcık daha garip hale gelir. Can sıkan yada ortak mevzular hakkında konuşmak yerine, ilişkiler, gezi, maneviyat, kültür, yeni iş fikirleri, hayaller yada gelecek planları şeklinde daha büyüleyici 11 mevzu hakkında konuşabilirsiniz.

İleti dizilerinizi geliştirmek istiyorsanız, savunmasız olmaktan korkmayın. Hakkaten iyi mi hissettiğini örtbas etmeyi bırak. Sohbet siteleri gerçek benliğinizi başkalarıyla ifade edin ve kendinizle iyi mi daha çok data paylaşmaya başladıklarını gözlemleyin.

  1. Mükemmel Bir Öykü Anlatın
    “Onlara anlatabilenlere mükemmel hikayeler oluyor.”
    Öykü anlatımı haiz olmak hakikaten yararlı bir konuşma becerisidir. Mükemmel bir öykü anlattığınızda dinleyicilerinizin dikkatini çekersiniz.

Onları dünyanıza ve hayal gücünüze çekersiniz. Tek yapmak istedikleri dinlemek ve ondan sonra söyleyeceklerinizi kovuşturmak.

Bir öykü anlatırken her minik detay önemlidir. Sizi dinleyen insanoğlu siz konuşurken akıllarında bir görüntü yaratıyor.

Bundan dolayı, iletişiminizi ifade etmek ve onlara sual sorarak kitlenizle etkileşime geçmek daha da önemlidir. Chat cevapları bilmek zorunda değiller, fakat yalnız sual sorma eylemi onları meşgul eder.

Hakkaten fazlaca fazla detay ekleyemezsiniz. Hikayenizin gerçekleştiği atmosferi tanımlayın; vakit, mekan, sesler, kokular, renkler, insanoğlu ve olanlara giden vakalar.

Oldukca detaylı ve görsel bir öykü oluşturmakta zorlanıyorsanız, ne söylemek istediğinizi hakikaten açıklamak için lüzumlu kelime dağarcığınız yoksa, bunun yerine yazmaya çalışabilir ve İngilizce bilmediğiniz kelimeleri bir online lügat. Kelime dağarcığınızı geliştirmek için mükemmel bir yoldur.

Öykü anlatımı en eski sanatlardan biridir. Yazılı dilden ilkin, dünyanın dört bir tarafındaki büyük insan gruplarını bir araya getirmek ve esin vermek için tüm dünyada sözlü olarak anlatıldı.

Biz sohbetçi olarak öykü anlatma sanatında ustalaşabilirseniz, garip bir sohbeti sürdürürken herhangi bir mesele yaşayacağınızdan şüpheliyim.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir