Perili evden bahsedeceğiz, bizimmekan bu konuda araştırıp topladığı bilgileri size sunacak. 1912’de Bayan H ve ailesi yeni evlerine taşındı. Büyük ve kasvetli ev yıllarca boş kalmıştı. Yakında bunun ürkütücü nedenlerini keşfedeceklerdi. Bir sabah Bayan H, üst kattaki bir odadan gelen ayak seslerini duydu. Soruşturmak için koştu, ama kimse yoktu.

İçeri girdikten birkaç gün sonra, Bay H, çöplükte hissetmeye başladı. Neden olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Ayrıca, yemek odasında arkasında görünmeyen bir varlıktan sohbet odaları şikayet etti. Tüm aile yakında baş ağrısı ve yorgunluktan muzdarip olmaya başladı. Çocuklar giderek solgun ve zayıflamışlardı.

Bayan H ve çocukları, kısa bir tatil için evden ayrıldıkları endişesi ile yıpranmıştı. Bay H kaldı. Ailesi geri döndüğünde, daha iyi görünüp hissettiler. Yüksek ruh chat halindeydiler. Zavallı Bay H, daha kötüsü için bir dönüş yapmıştı. Gecede garip seslerin uyku çekmesini engellediğini söyledi.

Açıklanamayan sesler ve ürkütücü varlıklar devam etti. Daha sonra Ocak 1913’te bir gün, Bayan H, aniden kaybolan siyah giyimli garip bir kadın gördü. Bunun bir hayalet olduğuna inanıyordu.

Bayan H’nin oğlu da “şişman bir adam” ın onu uyandırdığından şikayet etti. Hayaletin göğsüne oturduğunu ve sohbet siteleri nefes almada zorluk çekmesine neden olduğunu söyledi. Bay H ayrıca, onu boğmaya çalışan hayalet parmaklar tarafından uyandığını iddia etti. Bu süre zarfında, ailenin bütün ev bitkileri de öldü.

Aile, evin perili olduğundan emindi, ancak Bay H, soruşturma yapan bir doktora başvurdu. Ailenin bizimmekan sorunlarının nedeninin bodrum katında eski bir fırın olduğunu buldu. Eve gaz sızdırıyordu. Aile karbon monoksit zehirlenmesinden muzdaripti.

Aile hemen taşındı ve arızalı fırını tamir ettirdi. Rahatsız edici manzaralara geri döndüklerinde, sesler ve duyumlar durdu.

Nadiren de olsa, Bay ve Bayan H’nin perili evinin durumu benzersiz değildi. Halüsinasyonlar ve hastalık, karbon monoksit zehirlenmesinin yaygın belirtileridir. 2005 yılında, bir kadın duşta bir hayalet gördüğünü bildirdi. Daha sonra bir su ısıtıcısının yanlış bizim mekan monte edildiği ve gaz sızıntısına neden olduğu bulundu. Benzer şekilde, gazeteci Carrie Poppy, evinin nasıl perili olduğuna ikna edildiğinden bahsediyor. Daha sonra da bir karbon monoksit gazı sızıntısı yaşadığını öğrendi. TED konuşmasında Paranormal’e Bilimsel Bir Yaklaşım hakkında daha fazla bilgi edinin.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir