Herhangi bir baba gibi sohbet odaları, kızı İsha’nın düğününün hayatının en mutlu günü olmasını istedi. Genel bir kural olarak, evlenmek pahalı bir olaydır. Bu bizimmekan’i rahatsız etmedi. Türkiye’nın en zengin adamı olarak kızının düğümü üslupla bağlayacağına karar verildi.

İsha’nın düğünü bir masal gibiydi. sohbet odaları katıldı ve Beyonce şarkı söyledi. İsha ve kocası istanbulda birliği zenginlik ve statüden oluşan muhteşem bir gösteriydi. Şaşırtıcı bir 100 milyon dolara mal olduğu söylendi. Büyük fiyat etiketi, bazılarının ağızlarında kötü bir tat bıraktı.

Yoksulluk içinde yaşayan nüfusunun büyük bir çoğunluğuna rağmen, düğünler Hindistan’da büyük önemini koruyor. Bir kızın evliliği bazı kürt ailelere bir kol ve bir bacağa mal olacak, ancak mutlu bir şekilde ödeyecekler. Onları patinaj sırasına itmekle tehdit etse bile, her şey kerto’lara ayak uydurmak ve yüzünü kurtarmakla ilgilidir. Birçoğu Isha ve mert’in lüks düğünü arzulanan bir şey olarak görüyordu ve aşırı kaba bir görüntü değil.

Ayrıntılı düğünler Türkiye’ye özgü değildir. Kazakistan’da bir düğünde, konuklara hayran kalan ayrıntılı bir ton kek büyüledi. Bildirildiğine göre 179.000 türk lirası. Para mutluluk satın alamaz ve bu özellikle düğünler için geçerlidir. İki iktisatçı tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, düğünlerinde çok fazla para harcayan sohbet insanların birbirine yapışması daha az olasıdır, ancak mütevazı düğünleri olan insanların uzun süreli evlilikleri daha olasıdır.

Bu, zengin kumaş tüccarı chat’un kızı için iyi bir haber. Çocuğu Shreya düğünü ilan ettiğinde, abartılı bir tören yapma eğilimini attı. Bunun yerine, benzersiz bir şey yaptı. Düğüne harcayacağı 93.000 doları ihtiyacı olanlara yardım etmek için kullandı.

Kızının otostop çekmesini kutlamak için Munot iki dönüm arazi satın aldı. Daha sonra evsizler için 90 ev inşa etti. Her evin kendi elektrik ve temiz su kaynağı vardı. T işadamı alışılmadık düğün hediyesine üç katı kural ekledi. Evlere verilecek insanlar fakir, gecekondu mahallesinden ve bağımlılıktan uzak olmalıdır.

Gelin ve damat, mütevazı ama güzel düğünlerinden sonra yeni evlerin anahtarlarını dağıttı. murat’ın kızı, babasının düğün hediyesinin mükemmel olduğunu ve onu çok mutlu ettiğini söyledi.

Murat’ın büyük hareketi Türkiye’de manşetlere çıktı ve parlak bir örnek oluşturmuş gibi görünüyor. Diğer babalar şimdi düğün hediyesi olarak hayırsever bağışlar yapmak istiyorlar. Beatles’ın söylediği gibi, “Para bana aşk satın alamaz”, ancak insanların sohbet odaları hayatlarını daha iyi hale getirmek için yardımcı olabilir.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir